ßßß Cookit - przepis na Ziemniaczane puree zapiekane z mięsem

Ziemniaczane puree zapiekane z mięsem

nazwa

Wykonanie

Obiady zazwyczaj jadam wieczorem, wiec są dla mnie również kolacją. Ale czasem zdarza się, ze zjem obiad o "książkowej" porze i wówczas wieczorem "coś za mną chodzi" ;-)
Rzadko jadam pieczywo, więc kanapka raczej odpada; sałatki jadam na śniadanie. Ostatnio moje wieczorne kulinarne rozterki zakończyły się właśnie taką maleńką zapiekanką. W sumie bardzo fajna propozycja nie tylko na kolację, również na przekąskę na imprezę lub nawet jako dodatek do obiadu.
Składniki (4 porcje):
200 g mielonego mięsa wołowego
500 g obranych ziemniaków
4 duże pieczarki
1 czerwona cebula
2 łyżki masła
2 łyżki śmietany
4 łyżeczki startego parmezanu
sól, pieprz - do smaku
oliwa do smażenia
Ziemniaki ugotować w osolonej wodzie, przecedzić i ugnieść na puree razem z masłem i śmietaną.
Na rozgrzanej oliwie zeszklić posiekaną cebulę, dodać mięso i pokrojone pieczarki. Podsmażyć około 5 minut.
Na dno kokilek włożyć usmażone mięso. Na nie, za pomocą rękawa do zdobienia tortów, wycisnąć masę ziemniaczaną, którą następnie posypać łyżeczką parmezanu. Zapiekać w temperaturze 180 stopni ok. 15 minut.
Smacznego :-)
Źródło:http://www.facetnatalerzu.pl/2012/03/ziemniaczane-puree-zapiekane-z-miesem.html