ßßß Cookit - przepis na Pralinki z marcepanem

Pralinki z marcepanem

nazwa

Wykonanie

Pozostając w pralinkowym klimacie zapraszam na słodkie czekoladki wypełnione marcepanem. Marcepan, kandyzowane owoce, gorzka czekolada i cukrowe ozdoby- z kilku prostych składników powstały przepyszne Pralinki z marcepanem .
Składniki:
100g marcepanu
50g kandyzowanych owoców (u mnie ananasy i mango)
150g gorzkiej czekolady
Cukrowe ozdoby (opcjonalnie)
Wykonanie:
Kandyzowane owoce kroimy w dość drobną kosteczkę, mieszamy z marcepanem (ugniatając), a następnie formujemy z marcepanowej masy nieduże kuleczki (takiej wielkości jakiej chcemy mieć pralinki).
Czekoladę łamiemy na kawałki i roztapiamy w kąpieli wodnej (tzn. połamaną czekoladę wkładamy do miseczki, która umieszczamy na garnku z gotującą się wodą).
Marcepanowe kuleczki zamaczamy w roztopionej czekoladzie, czekamy aż spłynie z nich nadmiar czekolady (można je postawić na kratce), a następnie ozdabiamy cukrowymi ozdobami wg uznania i gotowe pralinki wkładamy do lodówki i trzymamy je tam do momentu całkowitego zastygnięcia czekolady.
Źródło:http://koper-w-kuchni.blogspot.com/2014/02/pralinki-z-marcepanem.html