ßßß Cookit - przepis na Kohersen MyCook – wielofunkcyjny robot kuchenny

Kohersen MyCook – wielofunkcyjny robot kuchenny

nazwa

Składniki

Wykonanie

W ostatnich dniach miałam przyjemność testować wielofunkcyjnego robota Kohersen MyCook, który już pierwszego dnia niesamowicie mnie zaskoczył mnogością funkcji – i zapewne jeszcze zaskoczy nie raz przy przygotowywaniu innych przepisów. Jak do tej pory robiłam w nim między innymi ciasto na pizzę, pasztet drobiowy czy sernik (wszystko pycha!) – na dniach podzielę się przepisami 🙂
Chciałabym w dalszej części wpisu przybliżyć Wam wszystkie funkcje robota – zapewne nie uwierzycie, że jedno urządzenie posiada, aż tak wiele opcji. To co mnie dodatkowo cieszy, Kohersen nie zajmuje wiele miejsca i nie posiada milionów elementów – to dla mnie bardzo ważne, ponieważ moja kuchnia nie jest zbyt duża. Tutaj znajdziecie wszystkie elementy, z których się składa.
Przyznam, że pierwsze uruchomienie robota wymagało ode mnie dokładnej lektury instrukcji – panel obsługi nieco mnie przerażał, jednak po kilku uruchomieniach nie stanowi dla mnie już to żadnego problemu. Wraz z Kohersenem otrzymałam książkę kucharską, na której bazuje, jednak jestem przekonana, że za jakiś czas będę sama eksperymentować z przepisami 🙂
Ciekawe jest, że robot ma umieszczone ostrze na stałe (nie można go zdjąć) – ostrze wyrabia twarde ciasta czy sieka/mieli. Na ostrze można jednak założyć motylek, który na przykład ubija białka czy rozrabia ciasto na naleśniki. Kohersen posiada także funkcję samooczyszczenia – (wystarczy wlać wodę i zmiksować) oraz sam ostrzy noże (podczas ścierania twardszych produktów).
Dzięki możliwości programowania robota oszczędzamy czas – w czasie kiedy miksujemy czy gotujemy nie musimy stale czuwać przy urządzeniu. Ustawiony program przypilnuje danie za nas i poinformuje nas o skończeniu czynności.
Gotując z Kohersen MyCook gotujemy w kilku prostych krokach:
1. Programujemy czas
2. Ustawiamy temperaturę
3. Ustawiamy prędkość przygotowywania
4. Włączamy robota i czekamy na swoje danie
Kohersen podgrzewa metodą indukcji co znaczy, że ustawiona temperatura jest dokładniejsza i proces podgrzewania jest szybszy. Możemy gotować w temperaturach do 120 stopni. Dodatkowo, dzięki specjalnej budowie naczynia głównego dania nie przypalają się.
Funkcje robota Kohersen MyCook
Gotowanie na parze
Podsmażanie
Wyrabianie ciasta
Rozcieranie i szatkowanie
Emulgowanie
Ubijanie
Miksowanie
Mielenie, proszkowanie i ścieranie
Rozdrabianie
Przyrządzanie napojów
Przygotowywanie wywarów
Ważenie
Funkcja TURBO – mielenie twardych składników
W przypadku pasztetu w jednym naczyniu ugotowałam mięso na pasztet (nie musząc doglądać jak się gotuje, czy się nie przypala), połączyłam je ze wszystkimi składnikami i je rozdrobniłam.
W przypadku sernika w jednym naczyniu rozdrobniłam ser (nie musiałam przemielać żadnymi maszynkami), ubiłam białka oraz przygotowałam całą masę.
Podsumowując: robot Kohersen MyCook zastąpi nam wiele urządzeń domowych, jak miksery, malaksery, blendery, parowar, płytę indukcyjną czy nawet wałek do ciasta. To takie wielofunkcyjne centrum w kuchni XXI wieku 😉 Mogę śmiało powiedzieć, że zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia, bo brakowało mi takiego profesjonalnego sprzętu, który zrobi wiele czynności za mnie. Cieszę się szczególnie z możliwości robienia lodów i gotowania na parze. Jeżeli będziecie mieć jakiekolwiek pytania, dajcie śmiało znać w komentarzach! 🙂
*wpis powstał w ramach współpracy z marką Kohersen
Źródło:http://www.kuchniabazylii.pl/2016/11/kohersen-mycook-wielofunkcyjny-robot-kuchenny