ßßß
Pomysł na to danie pierwszy raz zobaczyłam na YouTube u 1982paulinka . Moja wersja różni się praktycznie wszystkim poza ciastem francuskim, ponieważ zmieniłam nadzienie oraz kształt, choć ślimaki ze zwiniętego ciasta krojonego w paski też czasem robię.Kopertki są smaczne i proste w przygotowaniu, najlepiej świadczy o tym fakt, że wyszły mojemu niegotującemu koledze i mógł zaimponować swojej dziewczynie.Potrzebne będą:gotowe ciasto francuskie, najlepiej sprawdza się to z biedronki, ponieważ ładnie wyrasta i jest prostokątne, na zdjęciach niestety inneketchup/sos/majonezser mozzarellasalamipapryka konserwowa, można dodać też kukurydzęPrzygotowanie:ciasto rozwijamy i kroimy na kwadraciki na każdy kwadracik nakładamy sosnastępnie ser i salami (kopertki łatwiej zamyka się gdy ser jest na salami, a nie pod)
dodajemy niewielką ilość papryki i opcjonalnie kilka ziarenek kukurydzy
łapiemy za rogi kwadratu i sklejamy je ze sobą, później możemy skleić też boczki, gdy kawałek ciasta jest nieforemny jak u mnie na zdjęciach sklejamy jakkolwiek :)
rozkładamy, zachowując odstępy, na blasze na papierze w którym było ciasto i pieczemy wg instrukcji na opakowaniu ciasta i gotowe