ßßß Cookit - przepis na Twaróg domowy po argentyńsku

Twaróg domowy po argentyńsku

nazwa

Składniki

Wykonanie

O tym, że nasz ulubiony argentyński Futrzak(klik na Jej bloga) jest pomysłowy przekonaliśmy się już dawno, ale na to żeby twarogu dodać actimela, nigdy byśmy nie wpadli :)
Poniżej kolejny nadesłany przez Futrzaka przepis :)
ps. Wszystkie nadesłane przez Was przepisy podajemy w wersji oryginalnej wraz z linkiem do bloga Autora / Autorki przepisu.
Czekamy na kolejne zgłoszenia na adres [email protected]
Składniki
2 litry pełnotłustego mleka
1 opakowanie actimela
Przygotowanie
Zaczynamy od zakupu 2 litrów pełnotłustego mleka. Najlepiej, jakby nie było niczym wzbogacane, ale jeśli jest, to trudno. Też da radę :)
Do tego kupujemy actimel - ten o smaku " naturalnym " czy oryginalnym. Wszystkie inne mają dodatki sztucznych dosmaczaczy i są potwornie słodkie.
Mleko umieszczamy w jakimś słoiku albo garze - byle nie był metalowy (plastikowy jest ok). Wlewamy do niego jedną buteleczkę actimela, mieszamy i przykrywamy pokrywką albo ścierka.
Potem wystarczy czekać :) - tempo zsiądnięcia się mleka zależy od temperatury i wilgotności.
Jeśli robimy w szklanym albo plastikowym naczyniu to łatwo powiedzieć, kiedy gotowe, bo mleko rozdzieli się na frakcje - na górze bedzie część stała, na dole serwatka.
Serwatkę odlewamy, część stałą możemy wymieszać - jeśli chcemy otrzymać gęsty jogurt typu greckiego .
Jak chcemy ser, to część stałą podgrzewamy w garnku - ale temperatura nie może przekroczyć 100 stopni, bo się wszystko zwarzy. Po zestaleniu się sera wrzucamy go do lnianego worka (szmatki) i wyciskamy albo zostawiamy do obciekniecia.
Źródło:http://obiadoweinspiracje.blogspot.com/2013/09/twarog-domowy-po-argentynsku.html