ßßß Cookit - przepis na pavlova

pavlova

nazwa

Wykonanie

Sezon na truskawki rozpoczęty! Wprawdzie to nie są te nasze pyszniutkie truskaweczki ale z nich też można zrobić pyszności. Ja postanowiłam wykorzystać je do mojej pierwszej w życiu bezy i może zabrzmi to nieskoromnie ale wyszło i ładnie i pysznie.
Składniki
200 ml białek
300 g cukru pudru
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka octu ( ja dałam jabłkowy)
500 ml śmietany 30%
500 g truskawek
Wykonanie
Białka ubić na sztywno. Pod koniec ubijania dodawać po łyżce cukru, stopniowo i powoli, ubijając przez cały czas. Na sam koniec dodać łyżeczkę skrobi i łyżeczkę octu. Zmiksować.
Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia. Na papierze narysować okrąg. Wyłożyć na niego masę białkową. Wstawić do nagrzanego do 180ºC piekarnika i po 5 minutach przykręcić temperaturę do 150ºC. Piec 2 godziny, studzić w uchylonym piekarniku.Wyłożyć na paterę, udekorować ubitą śmietaną (bez cukru) i trukawkami. Pycha!
Źródło:http://gotowanieodchudzanie.blox.pl/2013/05/pavlova.html