ßßß Cookit - przepis na Rolada z ciasta francuskiego w dwóch odsłonach

Rolada z ciasta francuskiego w dwóch odsłonach

nazwa

Wykonanie

Rolada z ciasta francuskiego w dwa różne sposoby. Świetna przekąska na przyjęcie jak i na niedzielne popołudnie.
Składniki :
opakowanie ciasta francuskiego (xxl)
35 dag filetu z kurczaka (połówka dużej piersi)
ok 30 dag brokułu
mała puszka kukurydzy
10 dag startego sera żółtego
przyprawa do kurczaka (pikantna)
oliwa
1 jajko
sezam
opcjonalnie oregano
Przygotowanie :
Ciasto wyciągam z lodówki aby nabrało temperatury pokojowej, brokuł kroję na różyczki i gotuję al dente zatrzymując smak i kolor przelewając go zimną wodą zaraz po cedzeniu. Filet kroję w 1 cm kosteczkę i marynuję ok 30 minut w przyprawie do kurczaka i 2-3 łyżkach oliwy po czym obsmażam dość szybko na patelni.
A teraz sposób 1:
Rozwijam ciasto i rozsypuję na nim kurczaka zostawiając marginesy, na kurczaku układam cienko pocięte różyczki brokułu, z kolei na brokule sypię kukurydzę i starty ser i przyprawiam odrobiną oregano. Pozostawione "marginesy" smaruję rozbełtanym jajkiem i całość zręcznie zwijam w roladę od razu sklejając boki. Roladę zwijam na ciasno i tak aby łączenie było u dołu.
Sposób 2 :
Rozwijam ciasto, wyznaczam na 3 podłużne równe części i na środkowej części względnie grubo układam kosteczki kurczaka, na nim brokuł i kukurydzę. Całość obsypuję serem i odrobiną oregano. Ramkę dookoła smaruję rozbełtanym jajkiem i farsz nakrywam wpierw jedną stroną ciasta póżniej drugą stroną dobrze sklejając końcówki.
Całą roladę smaruję rozbełtanym jajkiem i obsypuję wedle uznania sezamem.
Zapiekam ok 20 minut w 200 oC.
Pychotka :D
Sposób 1 :
Wideoprzepis :
Sposób 2 :
Źródło:http://mechanikwkuchni.blogspot.com/2015/09/rolada-z-ciasta-francuskiego-w-dwoch.html