ßßß Cookit - przepis na Bourjois Healthy Mix Serum, czyli nowy podkład na zimę

Bourjois Healthy Mix Serum, czyli nowy podkład na zimę

nazwa

Składniki

Wykonanie

Podkład jest jednym z ważniejszych elementów makijażu. Zwłaszcza jeśli stawiamy na podkreślanie naturalnego piękna to podkład wraz z korektorem i pudrem odgrywa kluczową rolę.
Moim ulubionym podkładem od kilku lat jest Perfecting Cover Foundation z Sephory . Obecnie jednak jest on dla mnie trochę za ciemny, a przez to, że w tym roku w ogóle się nie opaliłam moja skóra robi się coraz bledsza i bledsza. Zaczęłam się więc zastanawiać nad zakupem czegoś jaśniejszego, bo zima dopiero przed nami.
Nadarzyła się niedawno świetna okazja, promocją w Rossmannie zwana, która ułatwiła mi zakup nowego podkładu. Rzutem na taśmę zdecydowałam się na Bourjois Healthy Mix Serum w kolorze 52 . Po czym w sieci usłyszałam, że jest on dedykowany skórze suchej. Bardzo się przeraziłam, ponieważ mam cerę mieszaną. Na szczęście jednak podkład nie jest jakiś bardzo treściwy i nie sądzę, żeby zaszkodził cerze mieszanej. Oprócz tego moja skóra z racji przybyłej do nas zimy zaczęła się wybitnie przesuszać na policzkach i brodzie, więc wszelkie nawilżenie było by nawet wskazane, jednak muszę podkład wspomagać kremem, bo sam by nie dał rady. Z przykrością stwierdzam jednak, że podkład ten podkreśla suche skórki na twarzy, choć prawdę mówiąc chyba każdy podkład i puder to robi.
Bourjois Healthy Mix Serum zapakowany jest w małą plastikową buteleczkę z pompką, co jest dużym plusem. Konsystencja podkładu jest dość rzadka, dobrze się rozprowadza na twarzy. Daje równomierne krycie, średnie z możliwością budowania. Nie zasycha i nie tworzy skorupy, wymaga jednak przypudrowania. Prawie nie czuć go na twarzy, czuć natomiast podczas jego aplikacji całkiem przyjemny owocowy zapach.
Niestety prawdopodobnie z tego powodu, że jest dość lekki po jakichś 5-6h zaczyna znikać z twarzy, na szczęście nie tworzy plam. Podkłady Perfecting Cover Foundation z Sephory oraz Soraya, Make-Up HD Self Adaptor są cięższe i bardziej trwałe, ale też bardziej widoczne na twarzy, zwłaszcza ten z Sorayi.
Mimo, że podkład Bourjois nie utrzymuje się na twarzy super długo i nie należy do tanich (po obniżce -40% kosztował 37,19zł) podoba mi się efekt zdrowej, jasnej cery jaki daje.
Źródło:http://www.moimzdaniem.be/2013/12/bourjois-healthy-mix-serum-czyli-nowy.html