ßßß Cookit - przepis na Kurczak z warzywami

Kurczak z warzywami

nazwa

Wykonanie

« Powrót  
Dodaj przepis do ulubionych!
(ilość porcji): 6
(z pieczeniem / smażeniem): 55 minut
(stopień trudności):
Oceń przepis
Możesz ocenić ten przepis nie rejestrując się u nas!
Średnia ocena użytkowników : 0
Ilość ocen : 0
Składnik
Logo Ilość Czego
piersi z kurczaka 800 gramów
brokuły 1 sztuk
cukinia mała 1 sztuk
marchewka 1 sztuk
cebula 1 sztuk
fasola szparagowa 100 gramów
groszek zielony z puszki 100 gramów
olej 4 łyżek stołowych
sok z cytryny 2 łyżek stołowych
sos sojowy 2 łyżek stołowych
sól według uznania
pieprz według uznania
Wykonanie:
Umyte, osuszone mięso pokroić w kostkę, skropić sosem sojowym i sokiem z cytryny, wymieszać. Przykryć i odstawić na chwile.
Umytą cukinię, oczyszczoną marchewkę i cebulę pokroić w kostkę. Oczyszczoną fasolę pokroić na kawałki, a umyty brokuł podzielić na małe różyczki.
Na rozgrzanym w rondlu oleju obsmażyć na rumiano mięso z cebulą i marchewką, dodać fasolę i różyczki brokuła, mieszając smażyć 3 minuty. Podlać odrobiną wody i smażyć jeszcze 15 minut. Dodać cukinię i groszek, mieszając doprawić solą i pieprzem. Smażyć jeszcze 10 minut. Podawać na ciepło lub zimno.
Autor: Becia
Zobacz inne przepisy użykownika!
Kuchnia Polska
Potrawy z Mięsa
Dodaj komentarz:
Jeśli chcesz dodać link do tego przepisu na swoją stronę, to wystarczy, że skopiujesz kod poniżej z pola tekstowego i wkleisz go na swoją stronę czy bloga:
Źródło:http://ksiazka-kucharska.pl/przepis/6370/Kurczak-z-warzywami