,, PĄCZKI Z OREO’’

nazwa

Wykonanie

Wszelkie diety dziś na boku, Tłusty Czwartek jest raz w roku! Zapraszam na przepyszne, leciutkie, puszyste z chrupiącą skórką pączki, które powstały dzięki życzliwości marki, Helio oraz marki Stovit.
Składniki:
1 kg mąki pszennej
50 g świeżych drożdży
150 g cukru
500 ml mleka
6 żółtek
1 całe jajko
100 g masła
opakowanie cukru wanilinowego
40 ml spirytusu
skórka otarta z 1 cytryny
pół łyżeczki soli
250 g serka mascarpone
10 zmielonych ciasteczek Oreo
Dodatkowo:
polewa mleczna Helio
10 pokruszonych ciasteczek Oreo
Wykonanie: Najpierw robimy rozczyn: Do miseczki wlewamy 3 łyżki mleka, 1 łyżeczkę cukru i łyżkę mąki, dodajemy drożdże i mieszamy. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 10 minut. Do dużej miski wsypujemy mąkę, dodajemy wyrośnięty zaczyn, cukier, letnie mleko, żółtka i jajka, sól, cukier waniliowy, spirytus i skórkę z cytryny. Wyrabiamy ciasto, pod koniec dodajemy rozpuszczony tłuszcz i dalej wyrabiamy, odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Miskę z wyrobionym ciastem odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, przykryte ściereczką, do podwojenia objętości (około 1,5 godziny). W międzyczasie przygotowujemy krem. Serek mascarpone mieszamy ze zmielonymi ciasteczkami. Po tym czasie z wyrośniętego ciasta odrywamy około 50g kawałki i formujemy kulki. Następnie pączusia odstawiamy do wyrośnięcia na 30 minut do podwojenia swojej objętość. Po wyrośnięciu smażymy pączki w rozgrzanym oleju. Gotowy krem umieszczamy w rękawie cukierniczym, w pączkach robimy wąskie dziurki i nadziewamy każdego kremem. Gotowe pączki oblewamy rozstopioną czekoladą w kąpieli wodnej i dekorujemy pokruszonymi ciasteczkami oreo. Smacznego
EXACT – innowacyjne narzędzia precyzyjne o najwyższym poziomie jakości. Oferuje rozwiązania zapewniające pełną kontrolę procesów biznesowych. Rozwiązania te są proste w instalacji i obsłudze.
Źródło:http://podrozwkulinaria.pl/-paczki-z-oreo