Proste ciasto drożdżowe z porzeczkami

nazwa

Wykonanie

Puszyste ciasto drożdżowe z duża ilością owoców, kruszonki i lukru. Smaczne i prost w wykonaniu. Idelane na letnie piknikowanie.
Składniki na ciasto:
600 g mąki pszennej
½ kostki margaryny
¾ szklanki cukru
12 g suchych drożdży
2 szklanki mleka
2 jajka
szczypta soli
Dodatkowo:
2 szklanki czerwonych porzeczek (świeżych lub mrożonych)
Składniki na kruszonkę:
ok. ½ szklanki mąki
ok. ¼ kostki margaryny
ok. ½ szklanki cukru
Wykonanie:
Do miski przesiewamy mąkę i wsypujemy suche drożdże. Suche składniki mieszamy, a następnie wbijamy do nich jajka. W rondlu podgrzewamy mleko z margaryną i cukrem ( uwaga! margaryna powinna się rozpuścić w ciepłym mleku, nie gorącym!). Rozpuszczone w mleku składniki wlewamy do miski z mąką, drożdżami i jajkami. Wszystkie składniki łączymy wyrabiając ciasto za pomocą drewnianej łyżki. Ciasto odstawiamy do wyrośnięcia na 1-2 godziny (powinno podwoić swoją objętość). Wyrośnięte ciasto drożdżowe przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Wierzch ciasta posypujemy porzeczkami, a następnie kruszonką (mrożonych porzeczek nie trzeb rozmrażać). Drożdżówkę wstawiamy do piekarnika, nastawiamy temperaturę na 180 st. C i pieczemy ok. 35 minut, do czasu aż ciasto się ładnie zarumieni.
Wykonanie kruszonki:
Do naczynia, w który zarabialiśmy ciasto wsypujemy mąkę i cukier, dodajemy margarynę. Kruszonkę wyrabiamy ręką, rozkruszamy w palcach, aby powstały „kruszonki”.
Upieczone ciasto posypujemy cukrem pudrem lub polewamy lukrem (cukier puder+ odrobina gorącej wody).
Smacznego!
Źródło:http://www.kawaiczekolada.pl/proste-ciasto-drozdzowe-z-porzeczkami