ßßß Cookit - przepis na Zamiast aspiryny – domowy rosół… :)

Zamiast aspiryny – domowy rosół… :)

nazwa

Wykonanie

Pierwszy od baaardzo dawna wolny weekend… z kaszlem, katarem i gorączką… :( Niedobrze!
Zamiast łykać tabletki, nastawiłam rano rosół. Kilka godzin powolnego „puszczania oczek” i najlepsze lekarstwo na przeziębienie gotowe.
Potem tylko ciepła kołderka, dobra książka i… może już jutro wyruszę w świat? Zdaje się, że wiosna czeka gdzieś za rogiem… :)
Składniki :
4 podudzia z kurczaka
kawałek wołowiny (polecam np. szponder)
włoszczyzna (marchew, pietruszka, seler, por)
2 małe cebulki
gałązka świeżego lubczyku i nać selera, jeśli akurat mamy :)
pęczek pietruszki
makaron nitki
sól i pieprz do smaku
Drób i wołowinę myjemy, wkładamy do dużego garnka i zalewamy zimną wodą (tylko tyle, aby przykryć mięso). Doprowadzamy do wrzenia i zlewamy „szumy”. Płuczemy i ponownie zalewamy zimną wodą.
Dodajemy umyte i obrane warzywa, cebulki opalone na brązowo nad palnikiem oraz gałązkę lubczyku i nać selera. Solimy i doprowadzamy do wrzenia, a następnie od razu zmniejszamy płomień, tak aby rosół jedynie „puszczał oczka”. Gotujemy powoli przez 3-4 godziny.
Tuż przed podaniem wyjmujemy z rosołu mięso i dzielimy na mniejsze porcje. Z podudzi zdejmujemy skórę. Rozkładamy na talerzach pokrojone marchewki, ugotowany wcześniej makaron i kawałki mięsa. Zalewamy rosołem i posypujemy natką pietruszki i odrobiną świeżo mielonego pieprzu. Natychmiast podajemy, bo musi być gorący! :)
P.S. Ja nie przepadam za smakiem ziela angielskiego i liści laurowych w rosole, ale możecie dorzucić również te przyprawy na początku gotowania. Polecam też wtedy kilka ziarenek czarnego pieprzu i jednego goździka. :) Gotując rosół i inne mięsne wywary, pamiętajcie o używaniu zimnej wody – chodzi o to, aby nie ściąć białka w mięsie, bo wtedy wszystkie cenne składniki w nim zostaną, zamiast wzbogacić smak zupy.
Twoja ocena:
Przepis:
Data publikacji:
2015-03-22
Przygotowanie:
15M
Gotowanie/pieczenie:
3H
Całkowity czas:
3H 15M
Średnia ocena:
5
Based on 1 Review(s)
Źródło:http://www.kuchniamalwinki.pl/2015/03/22/rosol