ßßß Cookit - przepis na Zimowa zupa z białych warzyw z fetą

Zimowa zupa z białych warzyw z fetą

nazwa

Wykonanie

Są takie dni, a ostatnio jest ich coraz więcej, kiedy nie chce mi się wychodzić z domu i za wszelką cenę ograniczam do minimum powody, dla których wypadałoby to zrobić. W takie dni czyszczę lodówkę ze wszystkiego. Widmo stania w sklepowej kolejce z rzeszą zakatarzonych ludzi, którym na dodatek strasznie się dokądś śpieszy, skutecznie zatrzymuje w domowych pieleszach.
Ciężko mi też przekonać niespełna 16-miesięcznego Głodzillę do tego, że spokojne stanie w miejscu znacznie przyspiesza proces zakładania kombinezonu, bucików, szalika etc., a krem do buzi nie jest do lizania. Kończy się to tym, że w środku ubierania mam ochotę położyć się na podłodze i płakać, a Głodzilla realizuje moje skryte pragnienia i sam to robi. Jeśli tylko jest taka możliwość, zwalam obowiązek spaceru na Pana i Władcę, by po ceremonii przyoblekania Potomka oddać się błogiemu nicnierobieniu.
Tęskno mi już za wiosną, za świeżymi warzywami i owocami. Za słońcem, ciepłem, śpiewem ptaków, zielenią – za wychodzeniem z domu bez żadnych ceregieli.
Za oknem szarobury przesolony śnieg, a na stole zupa krem ze słoną fetą zamiast soli. Bo w tym momencie sól nie jest pożądanym wspólnym mianownikiem.
Składniki (4 porcje):
500 ml wywaru mięsno-warzywnego*
100 g białej części pora (z 1 sporego)
200 g korzenia pietruszki (2 nieduże)
60 g selera korzeniowego (1/4 średniego)
50 g sera feta
1 ząbek czosnku
spora szczypta ziół prowansalskich
Warzywa obierz, umyj, podziel na dowolne kawałki i ugotuj w wywarze z dodatkiem ziół prowansalskich. Kiedy będą miękkie, zestaw z kuchenki, dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek oraz ser i zmiksuj na gładko. Podawaj z grzankami.
*lub warzywnego w wersji wege
Related Posts
Zupa krem z pora
Zupa z czerwonej soczewicy z tajską pastą curry
Zupa krem z brokuła, pietruszki i pora
Bulion warzywny
Zupa ogórkowa z kaszą manną
Źródło:http://agatagotuje.pl/zimowa-zupa-z-bialych-warzyw-z-feta