ßßß Cookit - przepis na Placuszki z kaszy manny, a nie kaszy mannej!

Placuszki z kaszy manny, a nie kaszy mannej!

nazwa

Wykonanie

Przedstawiam hit forów macierzyńskich. W pewnej grupie, do której należę, przepis ten przekazywany jest 10 razy dziennie, wynoszony pod niebiosa, wychwalany za poskromienie niejadków. Dzięki niemu kasza manna odmieniana jest przez wszystkie przypadki. I bardzo często jest odmieniana bardzo, bardzo źle.
Nie jest to problem tylko mamuś na rozmaitych forach. Błędy w odmianie nagminnie się zdarzają wielu bloger(k)om kulinarnym.
„Manna” to przydawka rzeczownikowa, a nie w przeciwieństwie do „gryczanej” czy „jaglanej” – przymiotnikowa. Manna to rzeczownik i może występować samodzielnie w znaczeniu ‚bardzo drobna kasza pszenna’ (patrz: sjp.pwn.pl). Manna odmienia się tak samo jak panna Hanna. Błagam więc – nie mów, że będziesz robić placuszki z kaszy mannej!
Te placuszki bardzo przypominają w smaku klasyczne pancakes i w sumie nic dziwnego, bo skład mają podobny, a kasza manna to w mojej opinii taka grubsza mąka. Zajadają się nimi i maluchy, i matule, i ojcowie. Nie zawierają proszku do pieczenia ani sody. W mojej wersji pachną kusząco prawdziwą wanilią i masłem. Masło nie jest koniecznym składnikiem, można je pominąć, jeśli ma się dobrą, nieprzywierającą patelnię. W oryginale zamiast cukru z wanilią był zwykły cukier i nie było żadnego tłuszczu.
Składniki (ok. 15 szt.):
1 szklanka kaszy manny (błyskawicznej)
1 szklanka mleka
2 jajka
2 łyżki cukru z wanilią
50 g masła
Kaszę mannę wsyp do głębokiej miski i zalej zimnym mlekiem. Odstaw na około 20 minut, aby wchłonęła płyn.
Po tym czasie dodaj cukier z wanilią, roztopione masło i żółtka, białka natomiast ubij na sztywno, po czym delikatnie wymieszaj z pozostałymi składnikami.
Na rozgrzaną patelnię nakładaj łyżką porcje ciasta. Placuszki smaż z obu stron na złoty brąz. Na patelnię nie wlewaj żadnego tłuszczu, wystarczy ten w placuszkach.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Related Posts
Zupa ogórkowa z kaszą manną
Babka ziemniaczana z białą kiełbasą
Rozmarynowe mini bułeczki zapiekane z serem
Pancakes – śniadanie mistrzów
Naleśniczki z kremem pomarańczowo-cynamonowym
Źródło:http://agatagotuje.pl/placuszki-z-kaszy-manny-a-nie-kaszy-mannej