ßßß Cookit - przepis na AleBrowar

AleBrowar

nazwa

Wykonanie

W styczniu zostałam zaproszona na spotkanie połączone z degustacją piwa AleBrowar w sopockim hotelu LaLaLa. Inicjatywą zajmuję się 3 miłośników piwa, którzy kładą nacisk na jakość produkowanego piwa. AleBrowar wyróżniają także etykiety na butelce (których historię i proces powstawania mogłam poznać na spotkaniu), z resztą sami zobaczycie :)
Na powitanie każdy z nas dostał kufel piwa - dziś mogę powiedzieć mojego faworyta - Sweet Cow, czyli piwo w stylu milk stout. Słodkie piwo jest stworzone zdecydowanie dla mnie, tutaj dodano w trakcie produkcji laktozę-cukier mleczny, dzięki czemu piwo mogę pić z wielką rozkoszą :)
Drugie piwo, które miałam okazję spróbować to Amber Boy - chmielone na zimno w stylu Ale. I tutaj warto wspomnieć, że nazwa browaru to nie tylko chwytne hasło, a pochodzi także od stylu piwa Ale. Niesamowity bursztynowy kolor, aromaty cytrusowo-korzenne i dodatek karmelu sprawiają, że tego piwa można chcieć więcej :)
Kolejnym piwo Black Hope - jak piszą o nim na stronie to piwo o czarnym charakterze, ale jasnej duszy i to idealne określenie. Piwo dla mnie było bardzo gorzkie, a przy tym słodkie!
Ostatnie piwo, które poznałam to Rowing Jack - intensywny chmielowy smak o nucie cytrusowej, bardzo gorzkie a jednak niezwykle orzeźwiające. Co ciekawe poziom goryczy określa jednostka IBU, tutaj ten poziom wynosi aż 80 jednostek!
Pewnie, co niektórych zainteresuje procent alkoholu - w zależności od rodzaju piwa waha się między 5-6%.
W AleBrowar pojawiają się piwa sezonowe jak np. dyniowe, świąteczne ( i tutaj plus za to, że nie ma aromatu korzennego, a waniliowo-miodowo-czekoladowy - nie mogę się doczekać aż je posmakuję). Takie piwa idealnie nadają się do kulinarnych wyczynów.
Fanom whisky podpasuje nowa produkcja Smoky Joe, gdzie w recepturze znajduje się słód wędzony oryginalnym szkockim torfem. Mam nadzieję, że dane będzie mi jeszcze napić się tak dobrych piw!
Źródło:http://www.dusiowakuchnia.pl/2013/02/alebrowar.html