,,Lekkie ciasto owocowe’’

nazwa

Wykonanie

Zapraszam dziś na ciasto z owocami. które jest lekkie, delikatne i orzeźwiające w sam raz na upalne dni. Owocowy sezon kończy się wielkimi krokami, warto więc je wykorzystywać w swoich ulubionych słodkościach. Ciasto powstało dzięki uprzejmości marki Adler Europe, Stovit oraz Helio.
Składniki :
Galaretka z owocami:
250 g owoców (borówki, granat, truskawki)
2 galaretki przezroczyste
Masa z mango:
200 ml śmietany 36 %
125 g serka mascarpone
3 łyżek cukru pudru
1 łyżki żelatyny
1 dojrzałe mango
Masa z jagodowo- borówkowa:
200 ml śmietany 36 %
125 g serka mascarpone
3 łyżek cukru pudru
1 łyżki żelatyny
2 łyżki zmiksowanych jagód
garść pokrojonych borówek
Spód:
100 g ciastek maślanych
50 g masła
Przygotowanie:
Spód: Ciastka mielimy w blenderze a następnie mieszamy razem z stopionym masłem i wykładamy równomiernie dno foremki. Schładzamy przez minimum 30 minut w lodówce.
Masa jagodowo- borówka : Żelatynę rozpuszczamy w 1/4 szklanki gorącej wody. Mocno schłodzoną śmietankę i serek mascarpone ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder, mus z jagód, pokrojone borówki i przestudzoną żelatynę. Wstawiamy do lodówki na całą noc.
Galaretki przyrządzamy według instrukcj i na opakowaniu, Studzimy i odkładamy do lodówki, aby zgęstniała. Na ciasto wykładamy pokrojone owoce. Tężejącą galaretkę wykładamy na stężałą masę. Wkładamy do lodówki do całkowitego zastygnięcia. Wykładamy na upieczony spód.
Masa mango: Żelatynę rozpuszczamy w 1/4 szklanki gorącej wody. Mocno schłodzoną śmietankę i serek mascarpone ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder, mus z mango i przestudzoną żelatynę.
Wstawiamy do lodówki na całą noc.
Agencja ESEO wyróżnia się fachową usługą, która zapewni firmie obecność w wyszukiwarce Google . Dobra reklama w Internecie jest kluczem generowania zysku na wysokim poziomie.
Źródło:http://podrozwkulinaria.pl/ciasto-owocowe