Lody sernikowe (3 składniki)

nazwa

Wykonanie

Domowe lody sernikowe! Moja nowa wakacyjna obsesja :) Są wspaniałe, kremowe, delikatnie kwaśne od twarogu, nie przesłodzone, po prostu idealne! Podane ze świeżymi owocami, czekoladą czy ciasteczkami smakują jak kwintesencja lata. Choć są przepyszne, jak zwykle u mnie, składają się tylko z kilku składników, nie wymagają ani dużo czasu, ani dużo pracy, ani nawet maszyny do lodów. Nie trzeba nad nimi stać, nie trzeba ich regularnie mieszać. Dodatkowo, nie zawierają surowych jajek, są całkowicie bezpieczne i całkowicie przepyszne.
Jakiego twarogu użyć do lodów?
Do tego przepisu polecam użycie twarogu z wiaderka. Ponieważ jest delikatny i porządnie zmielony, zapewni nam idealną konsystencję lodów. Dzięki temu zrobimy lody szybko, sprawnie i bez żadnych grudek. Przy wybieraniu dobrego twarogu spójrzcie na skład – powinien być jak najkrótszy. Co najważniejsze, twaróg powinien mieć porządną ilość tłuszczu, polecam te ok. 20%. Dzięki temu lody będą naprawdę kremowe, gładkie. Duża zawartość tłuszczu zapewnia nas też, że podczas mrożenia nie pojawi się wiele kryształków lodu. Jeśli nie macie dostępu do dobrego twarogu w wiaderku o wysokiej zawartości tłuszczu, można podmienić na serek mascarpone.
Porcje: składniki na ok. 2 l pojemnik
Składniki
śmietanka 30% [400 g]
twaróg sernikowy [200 g]
mleko skondensowane słodzone [200 g]
Dodatkowo:
► ekstrakt waniliowy lub ziarenka świeżej wanilii
Przygotowanie
Twaróg utrzeć z mlekiem skondensowanym do całkowitego połączenia składników.
Opcjonalnie, na tym etapie można dodać ekstrakt waniliowy lub nasionka wydobyte ze świeżej laski wanilii. Aby wydobyć nasionka, wystarczy przeciąć laskę wanilii wzdłuż i zebrać nasionka, przejeżdżając po wnętrzu ostrzem noża.
Śmietankę ubić na sztywno i delikatnie połączyć z przygotowaną wcześniej masą twarogową.
Przelać do pojemnika o pojemności ok. 2 litrów (najlepiej, aby był zamykany) i wstawić do zamrażalnika. Jeśli nie chcecie przygotowywać lodów w plastikowym pojemniku, można też przelać masę do metalowej foremki do babki.
W zależności od mocy chłodzenia Waszej zamrażarki, lody mogą być gotowe już po godzinie. Zwykle po 2-3 godzinach są już całkowicie zmrożone i można nakładać :)
Polecam podawać z letnimi, świeżymi owocami, sosem czekoladowym, pokruszonymi ciasteczkami itp.
Smacznego!
Źródło:https://wilkuchnia.pl/2019/06/lody-sernikowe-3-skladniki.html