ßßß Cookit - przepis na Zupa ogórkowa

Zupa ogórkowa

nazwa

Wykonanie

Świetna, prosta w przygotowaniu zupa, którą chyba każdy lubi. Najważniejszym składnikiem są oczywiście kiszone ogórki. Jeżeli nie macie zrobionych przez siebie najlepiej kupić je w sprawdzonym warzywniaku, gdyż niedobre ogórki – to niedobra zupa. Robimy ją na bazie mięsno-warzywnego wywaru (nie polecam kombinować na samej kostce rosołowej).
Potrzebne składniki to :
około 7-8 średnich ogórków ze 3 skrzydełka
pęczek włoszczyzny
mała cebulka
kostka rosołowa (najlepiej wołowa lub wieprzowa)
śmietana (do zupy)
ryż
ziele angielskie
liść laurowy
sól
pieprz
Zaczynamy od klasycznego przygotowania wywaru – tj. myjemy pod zimną wodą skrzydełka oraz włoszczyznę. Następnie obieramy włoszczyznę i wrzucamy wszystko do dużego garnka.
Reklama
Zalewamy zimną wodą i zaczynamy gotować na średnim ogniu. Kiedy już zacznie się gotować wrzucamy ze 3-4 ziarenka ziela angielskiego i ze 2 listki liścia laurowego oraz solimy i pieprzymy. Przypalamy również na palniku malutką – obraną cebulkę i wrzucamy ją do naszego wywaru. Ciągle gotujemy na małym ogniu.
Skrzydełka bardzo szybko nam dojdą do siebie ale odcedzamy wywar dopiero kiedy warzywa będą już miękkie, gdyż wykorzystamy je potem do sałatki jarzynowej.
W między czasie ścieramy na tarce nasze kiszone ogórki i podsmażamy je dosłownie chwileczkę na patelni na odrobinie masła.
Kiedy wywar jest już odcedzony, podgrzewamy go nadal na malutkim palniku i wrzucamy starte ogórki. Dobrze jest robić to stopniowo, gdyż możesz w między czasie próbować czy nie przesadziłaś i zupa nie wyjdzie za kwaśna. Nie zmienia to jednak faktu, że śmietana którą zaraz zaprawimy zupę złagodzi trochę jej smak.
Po wrzuceniu ogórków nadal gotujemy naszą zupę i odlewamy z niej około pół szklanki, które mieszamy razem ze śmietaną – wystarczą ze 3-4 łyżki. Robimy to w kubku, a nie bezpośrednio w garnku gdyż mogłaby nam się zważyć.
Na drugim palniku wstawiamy wodę na ryż którą lekko osalamy. Ryż w torebkach jest bardzo praktyczny i szybko się gotuje – jakieś 12 min. (pod przykryciem).
Gotujemy jeszcze trochę i proszę bardzo – już gotowe
Źródło:http://bettycook.pl/2013/01/zupa-ogorkowa