ßßß Cookit - przepis na Atrakcje Atlanty cz. 1

Atrakcje Atlanty cz. 1

nazwa

Składniki

Wykonanie

W ostatni weekend wybrałam się ze znajomymi do Stone Mountain Park – stosunkowo dużej góry, położonej niedaleko Atlanty. Dotarcie tam samochodem zajęło około 30 minut, komunikacją miejską 2h… Samo wchodzenie na górę, albo raczej na wielka skale, gdyż dosłownie wygląda to jak jeden, ogromny głaz, zajęło około 30-40 minut, nie przemęczając się zbytnio (w sumie kamień ma 514 m.n.p.m, ale pod górę wchodzi się w sumie tylko 251 m)
Ale oczywiście w wersji dla leniwych jest oczywiście kolejka na sam szczyt!
Widoki są na prawdę warte takiej wycieczki, w oddali pięknie widnieją wieżowce Atlanty!
Po drugiej stronie góry znajduje się park oraz wygrawerowany w skale pomnik konfederatów (amerykanie bardzo lubią rzeźbić w skałach :p). Wieczorem również w tym parku odbyło się „największe na świecie show laserów i fajerwerków”. Co w rezultacie rzeczywiście było fajnym pokazem filmów wyświetlanych na tej wielkiej skale techniką laserową, z dobraną muzyką i kilkoma fajerwerkami i ogniem, jednak było to bardzo propagandowe – wyświetlane treści albo były reklamą regionu, albo propagowały np. szacunek dla strażaków, dla kraju, dla rodziny, albo były po prostu zwykłą reklamą… Wszystko skończyło się owacjami na stojąco po odśpiewaniu hymnu
Nie zmienia to faktu, że mimo sztucznych jezior i komercyjnego parku z masą sklepików z pamiątkami dookoła,to góra w sumie bardzo mi się podobała!
Piedmont Park
Piedmont Park to kolejna atrakcja Atlanty, której nie można pominąć. To dość duży park, w samym centrum miasta, otoczony przez drapacze chmur. Są tutaj boiska do rożnych gier i widać dużo ludzi którzy biegają, uprawiają sporty. W weekend jest to dobre miejsce żeby zrelaksować się i zrobić piknik nad stawem. W tym parku byłam już kilka razy, z czego pierwszy raz trafiłam akurat na Atlanta Jazz Festival – duże wydarzenie na świeżym powietrzu z koncertami, stoiskami z jedzeniem itp. – stąd tez widać na zdjęciach tłumy ludzi. W każdy inny weekend jest tutaj mały targ lokalnych produktów (na prawdę bardzo mały, kilka stoisk) oraz oczywiście nie jest tak tłoczno.
Źródło:http://www.followthetaste.pl/atrakcje-atlanty-cz-1