ßßß Cookit - przepis na Receptura na eliksir Sezon Burz (nowa powieść A. Sapkowskiego!)

Receptura na eliksir Sezon Burz (nowa powieść A. Sapkowskiego!)

nazwa

Wykonanie

„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści "Sezon burz" pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.
Wiedźmin - Sezon burz to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…
źródło: informacja prasowa od wydawnictwa
Dziś w internecie pojawiła się zapowiedź pierwszej od dawna powieści A. Sapkowskiego w uniwersum Geralta z Rivii - nowa powieść, nowy eliksir :)
Składniki:
40 ml likieru Sambuco
20 ml Blue Curaçao
woda gazowana
sok z cytryny
Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem przelać likiery i sok z cytryny. Wsypać kostki lodu. Ostrożnie dopełnić zmrożoną wodą gazowaną aby powstały falujące warstwy.
Łączyć z innymi eliksirami tylko odpowiedzialnie :)
Źródło:http://kuchniazwyrakiem.blogspot.com/2013/10/receptura-na-eliksir-sezon-burz-nowa.html