Lody pistacjowe (z kremu pistacjowego)

nazwa

Wykonanie

Kremowe lody pistacjowe przygotowane z kremu pistacjowego. Jest okres wakacyjny, częściej będziecie przywozić z podróży takie perełki kulinarne, ja swój pierwszy krem pistacjowy przywiozłam z Sardynii i... zakochałam się w jego smaku. Jeśli ktoś Wam mówi, że kupił słoiczek i cały zjadł SAM, trzeba mu wierzyć. Po prostu ten krem jest tak pyszny :). Lody z niego przygotowuje się oczywiście szybciej niż tradycyjne lody pistacjowe ; nie trzeba już rozdrabniać orzechów pistacjowych. Bardzo polecam!
Składniki:
400 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
200 ml pełnego mleka (3,2 %)
350 g kremu pistacjowego
Wszystkie składniki umieścić w garnuszku. Podgrzewać, mieszając, do całkowitego połączenia się składników i otrzymania gładkiej mieszanki. W razie konieczności zmiksować blenderem.
Mieszankę lodową przelać do pojemnika, przykryć, umieścić na 24 godziny w lodówce by schłodzić do temperatury lodówkowej.
Schłodzoną mieszankę lodową przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka, przykryć i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.
Lody można również wykonać bez maszyny - schłodzone składniki zmiksować (końcówka miksera ubijająca), przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i by lody był bardziej puszyste. Zamrozić.
Smacznego :-).
Źródło:https://www.mojewypieki.com/przepis/lody-pistacjowe-z-kremu-pistacjowego