749. Materne

nazwa

Wykonanie

Dziś listonosz znów dostarczył mi przesyłkę..tym razem był to upominek [ 2 pyszne konfitury i spodeczek na torebki po herbacie] od firmy Materne [ dziękuję firmie i pani Agnieszce] ..Firma ta [ zresztą wiele innych też] była mi do tej pory nieznana , a istnieje już 20 lat . swoje wyśmienite wyroby pakuje w fantastyczne trójkątne słoiczki..
Przytoczę kilka słów o firmie ..
Materne - Polska Spółka z o.o. w Łopatkach jest częścią francuskiej firmy Andros - europejskiego lidera rynku owocowego. Andros posiada kilkanaście fabryk, które utrzymują wiodącą pozycję w dziedzinie: przetworów owocowych (dżemy, konfitury, soki, musy), wyrobów ciastkarskich i cukierniczych oraz świeżych produktów mlecznych.
W 1992 roku Materne Polska rozpoczęłą swoją działalność w Polsce. Dzięki nakładom inwestycyjnym i zaangażowaniu pracowników Materne-Polska stała się nowoczesną zamrażalnią owoców. Serce firmy mieści się w Łopatkach niedaleko Lublina. Zakład zajmujący powierzchnię 25 ha, zaprojektowany został przez inżynierów z Polski, jak i z Belgii i Francji - stamtąd też pochodzi know-how czyli technologie optycznego sortowania i przetwarzania owoców pozwalające na spełnienie wymogów jakościowych Unii Europejskiej. Materne Polska Sp. z o. o. powstała w roku 1992 w sercu owocowego regionu w południowo-wschodniej Polsce. Główną działalnością jest skup i przetwórstwo owoców, produkcja owoców mrożonych, dżemów i konfitur. Posiada znane i cenione marki, m.in. Materne. Wszystkie wyroby łączy pewien niezwykły składnik: owoce...
Już od 1997 r. polskim smakoszom konfitur znany jest wizerunek trójkątnego słoika, z którego wypływa cała gama smakowitych konfitur Materne. Oprócz smaków podstawowych jak truskawka, wiśnia czy czarna porzeczka, stworzyliśmy konfitury dwu smakowe (np. jeżyna z maliną) oraz wciąż urozmaicamy gamę w smaki oryginalne, niedostępne u innych producentów.
Po spróbowaniu Naszych konfitur poczujesz ten wyjątkowy smak i zapach świeżych owoców. Dlatego konfitury Materne to źródło natury i dobrego smaku. To rewelacyjna propozycja dla wszystkich tych, którzy nie potrafią rozpocząć dnia bez kromki chleba z ukochaną konfiturą.
Materne posiada dzisiaj lojalne grono klientów i ugruntowaną pozycję na rynku.
Źródło:http://mojekucharzenie-bozena-1968.blogspot.com/2012/06/749materne.html