Rozpoczęcie współpracy z FitWave - olej kokosowy

nazwa

Składniki

Wykonanie

W tłusty czwartek oprócz pysznego, lukrowanego pączka w moje ręce trafił również słoik oleju kokosowego - tak rozpoczęła się moja współpraca z firmą FitWave - firmą zajmującą się dystrybucją oleju kokosowego .
Palma kokosowa nazywana jest "drzewem życia". Kokosy zawierają wiele składników odżywczych, a także leczniczych. Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z miąższu kokosa poprzez jego mechaniczne wyciśnięcie. Olej ten charakteryzuje się naturalnym, typowym dla kokosa, smakiem i zapachem (dla odróżnienia postać rafinowana jest praktycznie bezwonna). W temperaturze do +25°C występuje w postaci stałej, przypominając na pierwszy rzut oka smalec.
Cechą wyraźnie różniącą ten olej od pozostałych tłuszczów jest niższa kaloryczność. Kwasy tłuszczowe oleju kokosowego zbudowane są z łańcuchów średniej długości, co przekłada się na to, że tłuszcz jest zamieniany na energię, a nie – jak w przypadku długich łańcuchów nasyconych kwasów tłuszczowych – magazynowany w postaci złogów i niechcianych zapasów. Zatem spożywanie oleju kokosowego powoduje utratę zbędnych kilogramów.
Jest stosowany w przemyśle spożywczym. Z powodzeniem można go używać do smażenia, pieczenia i gotowania różnych potraw. Nadaje się do deserów, sałatek, sosów i chleba. Znakomicie sprawdza się przy smażeniu potraw, ponieważ można go podgrzać do bardzo wysokiej temperatury; jest doskonały do smażenia warzyw, konsystencja masła natomiast powoduje, że świetnie sprawdza się jako dodatek do pieczywa, a także idealnie zastępuje masło w pieczeniu.
Olej kokosowy znajduje również zastosowanie w kosmetyce jako krem, balsam, maseczka. Z powodzeniem możemy stosować go bezpośrednio na całe ciało, efektem są elastyczna skóra i błyszczące zdrowe włosy. Stosowany systematycznie spowalnia proces starzenia się skóry.
Właściwości oleju kokosowego :
wzmacnia mięśnie oraz pracę serca
wspomaga działanie tarczycy
nie obciąża trzustki
wspomaga układ odpornościowy
wzmacnia wątrobę
działa przeciwbakteryjnie
przeciwdziała osteoporozie
łagodzi dolegliwości cukrzycowe
wspomaga trawienie i wchłanianie pokarmu
wspomaga gojenie ran
zapobiega plamom starczym
pomaga przy egzemach
spowalnia powstawanie zmarszczek
odżywia skórę
wzmacnia włosy i działa przeciwłupieżowo
świetnie nadaje się do stosowania przy masażach
pobudza przemianę materii wskazany jest szczególnie przy niedoczynności tarczycy
obniża poziom złego cholesterolu i zapobiega osadzaniu się go w tętnicach
szybko dostarcza energię
wzmacnia mięśnie, w tym nasz najważniejszy sercowy
ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA STRONY www.olejkokosowy.pl oraz do zapoznania się z ofertą firmy oraz do polubienia strony firmy na facebooku ' Olej kokosowy ' .
Zbieram pomysły na wykorzystanie oleju (zarówno w kuchni jak i do zabiegów kosmetycznych) - pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Olej kokosowy pięknie pachnie i natychmiastowo posłużył mi za balsam do ust. :)
Źródło:http://studentskitchenblog.blogspot.com/2014/02/rozpoczecie-wspopracy-z-fitwave-olej.html