ßßß Cookit - przepis na Jak odróżnić sok od nektaru czy napoju owocowego ?

Jak odróżnić sok od nektaru czy napoju owocowego ?

nazwa

Wykonanie

By ugasić pragnienie sięgamy po różnego rodzaju płyny. Zaleca się pić około 1,5- 2 litrów płynów dziennie, jednakże jest to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników. Ja zachęcam to picia wody mineralnej, jednak możecie również pić świeże soki owocowe lub warzywne. Pamiętajcie by zwracać uwagę na etykiety produktów podczas zakupów . Poniżej przedstawiłam Wam różnice pomiędzy sokami, napojami i nektarami owocowymi.
Sok owocowy - w jego składzie jest 100 % świeżego soku z owoców.
Nie może zawierać dodatków słodzących. W sokach występuje jedynie naturalny cukier dostarczony z owoców użytych do jego produkcji.
Nie może zawierać barwników, aromatów i substancji konserwujących.
Najlepsze soki to te jednodniowe lub świeżo wyciśnięte.
Nektar - otrzymywany jest poprzez rozcieńczenie wodą zagęszczonego soku.
W swoim składzie powinien zawierać co najmniej 25% soku. Dodatkowo jest wzbogacany w naturalne substancje słodzące (max 200g/l=40 łyżeczek).
Nie może zawierać substancji konserwujących , aromatów oraz barwników.
Napój owocowy - podobnie jak nektar otrzymywany jest poprzez rozcieńczenie wodą zagęszczonego soku, natomiast procentowy udział soku jest mniejszy niż w nektarach (średnio około 20% soku).
Jest wzbogacany substancjami słodzącymi.
Może zawierać substancje barwiące, konserwujące oraz aromaty.
Wybierajcie świadomie napoje, które spożywacie.
Czytajcie etykiety i unikajcie płynów, które mają mało wspólnego ze 100% sokiem. Natomiast pamiętajcie, że najlepszym płynem dla człowieka jest woda ! By urozmaicić jej smak wystarczy dodać kawałki owoców i dzięki temu otrzymacie napój o smaku Waszych ulubionych owoców !
Źródło:http://zapachywkuchni.blogspot.com/2015/08/jak-odroznic-sok-od-nektaru-czy-napoju.html