ßßß Cookit - przepis na Zielone koktajle: jagody + banan + pak choi + młoda pszenica

Zielone koktajle: jagody + banan + pak choi + młoda pszenica

nazwa

Wykonanie

Stan zapalny to ważne zjawisko, które jest odpowiedzią organizmu na infekcję lub uraz. Pozwala tkankom na regenerację i podjęcie ich normalnych funkcji.
Nasz organizm jest dobrze wyposażone do tego, aby dać sobie radę ze stanem zapalnym o niskim lub średnim poziomie nasilenia, a symptomy, które towarzyszą reakcji zapalnej (zaczerwienienie, świąd, obrzęk i ból) są niedogodnościami trwającymi zazwyczaj kilka dni.
Jednak gdy stan zapalny jest zbyt silny lub zbyt długo, może spowodować więcej szkodny niż pożytku – może zahamować proces zdrowienia lub nawet spowodować dalsze uszkodzenia.
Najpoważniejszym problemem związanym z rozwojem stanu zapalnego jest produkcja wolnych rodników w objętych nim tkankach. Powstawanie nadmiernej ilości wolnych rodników nie jest zjawiskiem pozytywnym i bez wystarczająco silnego mechanizmu kompensacyjnego (jak np. obecność antyoksydantów) cząsteczki te mogą bez przeszkód niszczyć składniki komórek takie jak tłuszcze, proteiny i DNA. To w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia tkanek i niezdolności podjęcia przez komórki i tkanki ich normalnych funkcji.
I tu, zamiast leków, które nie są OBOJĘTNE dla organizmu, MOŻE NAM POMÓC koktajl o działaniu PRZECIWZAPALNYM
PAK CHOI jest źródłem cennych substancji odżywczych. Stanowi źródło m.in.: sodu, potasu, magnezu, wapnia, żelaza, fluoru, fosforu, a także witamin z grupy B i C.
To warzywo to broń w walce z nowotworami, działające przeciwzapalnie oraz obniżające ciśnienie krwi, więcej tutaj: https://hipokrates2012.wordpress.com/2014/07/28/pak-choi-kapusta-chinska-przeciwzapalne-dzialanie-i-inne-korzysci/
Trawa pszeniczna to młoda pszenica. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych dodatków zdrowotnych do żywności. Jest ona skoncentrowanym źródłem witamin, minerałów, chlorofilu i enzymów. Picie świeżego soku z trawy pszenicznej lub sproszkowanej młodej pszenicy to wyjątkowy sposób na zwiększenie zawartości warzyw zielonolistnych w diecie. (Na tym wczesnym etapie życia rośliny trawa jest traktowana jako warzywo a nie zboże i jest bezpieczna dla osób z nietolerancją glutenu.)
Duża zawartość chlorofilu w trawie pszenicznej działa jak „magnes” wyciągając toksyny z organizmu. Chlorofil to wewnętrzny dezodorant który oczyszcza tkanki i ma właściwości łagodzące i kojące. Trawę pszeniczną zakupisz z rabatem tutaj: http://zielonekoktajle.blogspot.com/p/kody-rabatowe.html
JAGODY obniżają także poziom cholesterolu i zmniejszają stężenie cukru we krwi u osób z cukrzycą, ale w tych drobnych owocach kryje się znacznie więcej – procyjanidy, antocyjany, różnego rodzaju kwasy, duże ilości cukrów, pektyny. Zawierają także witaminy: C, z grupy B, karotenoidy, prowitaminę A i liczne sole mineralne. Dzięki takiemu składowi jagody mają właściwości bakteriobójcze (niszczą gronkowce i paciorkowce) i stosuje się je nawet w zatruciach pokarmowych, działają bowiem przeciwzapalnie na śluzówkę jelit, hamują krwawienia z naczyń włosowatych, łagodzą bóle brzucha i nudności. Ponadto korzystnie wpływają na wzrok i układ krążenia, rozszerzają naczynia wieńcowe i uszczelniają ściany naczyń włosowatych, przyśpieszają ustępowanie zmian zapalnych przewodu pokarmowego. Więcej poczytasz tutaj: http://hipokrates2012.wordpress.com/2012/12/05/jagodowy-raj/
Źródło:http://zielonekoktajle.blogspot.com/2014/08/jagody-banan-pak-choi-moda-pszenica.html